Bizim İş Halleri: Törkiş Biznıs Sıtayl

ml versÇalışma hayatına başlangıçla birlikte kariyerimizde başarıyı, iş hayatımızda mutluluğu yakalamanın peşine düşeriz. Haliyle bunları bize sağlayacak stratejileri ve yöntemleri konu alan kitapları, makaleleri okumaya başlarız. Ancak okunanların sayısı artınca bu tip yayınlar gerek tarzı gerekse işlediği konular açısından birbirlerine benzerlikleriyle dikkat çekmeye başlar.

Bu noktaya ulaşıldığında okunacaklar listesine dahil edilecek yeni yayınları bulmak için daha titiz bir seçim yapmak haliyle bir zorunluluğa dönüşür. Öyle ya amacımız okurken sıkılmak değil keyifli bir okumanın eşliğinde kendimizi geliştirmek ve öğrenmek.

İşte Törkiş Biznıs Sıtayl özellikle Hakan Yel’in üslubu ile benzerlerinin arasından sıyrılan bir karaktere sahip.

On yılı aşkın süredir yazdığı kitaplarla literatüre katkı sağlayan Hakan Yel, son kitabının haricinde; kişisel gelişim kategorisinde yayınlanan Her Şeyi Satarım Ruhum Hariç serisi ve farklı kategorilerdeki romanların da yazarı.

Yel’in son kitabı Törkiş Biznıs Sıtayl ise yazarın renkli iş hayatının bize bir yansıması. Farklı başlıklar altında değindiği konuların kimisi ‘Bizim şirkette de durum böyle aslında.‘ dedirtecek cinsten. Hatta verdiği örneklere zaman zaman ‘Geçenlerde aynı şey benim de başıma geldi.‘ dememek elde değil.

Ele alınan ana başlıklar altında kimi zaman girişimciliğe, kimi zaman sektörel liderliğe değiniyor yazar. Personel konularında ise hem çalışan hem de işveren ve yönetici kadro profili anlatıma konu oluyor. Bu sayede kitapta anlatılanlara tarafsız bir bakış açısı getirilmiş ve daha geniş bir okuyucu kitlesine hitap edilmiş.


untitledİşte sana verilen fikirleri, tavsiyeleri de böyle kullan, vur deyince öldürme.”


Kitabın anlatımında ise en belirgin özellik olayların basit ve net bir şekilde ifade edilişi. Yer yer iş hayatına dair keskin eleştirilerle, yer yer de ani nasihatlerle anlatıma dinamik bir yapı kazandırılmış. Akıcı ve sade dili sayesinde rahat rahat okunan, okuyucuyu yormayan, çalışma hayatından karelerle dolu bir kitap Törkiş Biznıs Sıtayl.

Özetle; bizim iş halleri.


📖Törkiş Biznıs Sıtayl
Hakan Yel

253 sayfa, Libros Yayıncılık


Önceki
↩ Modanın Politikası…


Sonraki
Modada Etiklik… ↪